Witamy!

CC - BY Jarosław Pocztarski, Flickr.com
Proponujemy Państwu realizację Webquestu na temat warszawskich zabytków, miejsc lub ludzi, możliwy do zrealizowania na lekcjach  języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze, czy godzinie wychowawczej. 
Webquest (w wolnym tłumaczeniu "poszukiwania w sieci") jest zorientowanym na uczniowskie badania formatem zajęć edukacyjnych, w którym wyjściowym źródłem informacji jest internet. Ta metoda pracy pozwala wykorzystać zainteresowania uczniów internetem i urządzeniami komputerowymi, a także motywuje ich do poszukiwania, myślenia i działania. Uczy krytycznego i konstruktywnego korzystania z zasobów internetu - wyszukiwania informacji, selekcji, wartościowania, internalizacji wiedzy i kreowania swoich własnych treści i zasobów.


Webquest został pomyślany jako narzędzie wspierające pracę nauczycieli omawiających zagadnienia związane z historią, kulturą, przemianami stolicy Polski. Chcemy poprzez jego realizację ukazać miasto z bogatą przeszłością i fascynującą teraźniejszością oczami młodego pokolenia warszawiaków.



Efektem tego Webquestu będą uczniowskie filmy. Wezmą one udział w konkursie z nagrodami – szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu www.skarbymiasta.pl/.



Webquest powstał w ramach projektu "Miasto skarbów" realizowanego przez Fundację  Think! Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Kształtowane kompetencje:
  • umiejętność efektywnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno - komunikacyjnymi;
  • umiejętność pisania scenariusza filmu;
  • umiejętność nagrywania oraz cyfrowej obróbki materiałów audio i video;
  • umiejętność korzystania z legalnych źródeł materiałów multimedialnych, znajomość podstaw prawa autorskiego i zdobycie informacji o wolnych licencjach oraz domenie publicznej;
  • umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i krytycznej analizy informacji;
  • umiejętność rozpoznawania własnych potrzeb edukacyjnych oraz uczenia się;
  • umiejętność pracy zespołowej. 

Autorka Webquestu - Agnieszka Sas warszawska nauczycielka historii i entuzjastka nowoczesnych technologii. Aktualnie pracuje w Szkole Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego na Bemowie.


Wydawca:
Fundacja Think!
E. Ciołka 12 lok. 209
01 - 402 Warszawa